Listopad 2008

Omlouváme se :D

23. listopadu 2008 v 19:41 | Leiri Shang |  Oznamy
Ahoj lidičky!
Moc se vám omlouváme, že jsme sem nic moc nedávali......Alespoň já:-)
Ono je to tím, že se nám s Kikčou nedostavuje čas...tak nějak...se tomu říká:-))
Ale Teď Vám slibuji...a myslím, že Kikča by souhlasila, abych Vám to řekla, že.....
No prostě jsme se rozhodli, že budeme psát knížku! Tak a už to ze mě vypadlo. A abych Vám zdůvodnila tenhle můj proslov......Rozhodli jsme se s Kikčou, že sem budeme dávat kapitolky z té knížky, co budeme psát...Samozřejmě ne všechny kapitoly...přece Vám nenapíšem celou knížku, ale možná objednu kapitolu!
Obě doufáme, že se Vám ten nápad líbí, a také doufáme, že se Vám bude líbit i ta knížka!
S pozdravem Leri!

Strážci času

13. listopadu 2008 v 18:36 | Kermisee |  Knihy
Takže přidáváme první knížečku, kterou jsme obě četli. Přesněji jsou to 3. knížečky, ale je to triologie, jmenuje se Strážci času! ;)

Název : Strážci času (1. díl - Vyvolený, 2. díl - Temnota, 3. díl - Klíč)

Autor/ka : Marianne Curley

Heslo knihy : "Napínavý příběh od první do poslední věty zhltente!" (kritika)

O knížce /podle mě/ : Všechny díly jsou rozdělené do kapitol, které popisují hlavní hrdinové (Isabela, Ethan, Matt, Arkarian, Rochelle, Neriah aj.). Děj se odehrává ve škole, u hrdinů doma, ale hlavně ve Veridianu a v minulosti. Je to zároveň dobrodružné, sci-fi a fantasy. V příběhu je také vidět přátelství, nenávist a láska. Autorka výborně popisuje pocity hrdinů. Ale musíte si to přečíst sami, a věřte, že neodtrhnete oči! Jde vlastně o to, že jsou dvě skupiny: Řád chaosu a Strážci času, každý řád má svého velitele, jsou to sourozenci. Lathenie, zlá, vede řád chaosu a její bratr(nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje) vede zase pro změnu Strížce času. Jednou za určitý čas se otevře průchod do minulosti a Řád chaosu vyšle určitý počet(2-3) lidí aby minulost změnili a v přítomnosti tedy udělali zmatek, ale v tom nezahálí ani Strážci Času a vyšlou také své posly, kteří zase minulost zachraňují, aby zůstala stejná. Mezi jednotlivými hrdiny se obvjevuje láska, nenávist, a prozrazují se tajemství.

Můj názor : Vřele doporučuju všem věkovým kategoriím. Je to sice tlustá kniha, ale naprosto člověka pohltí do děje. Pokud máte rádi svět fantasy, přečtěte si. Můžu vám zaručit, že nebudete litovat. Je to velice emotivní knížka, jen musím podotknout, že má špatný konec. :( ale nedejte, aby vás to odradilo ji číst, se podívejte na Titanic, smutný konec, ale krásný film. Tak to je něco podobného...:)

Lazuritová báseň

13. listopadu 2008 v 10:20 | Kermisee |  Designy
Ahojky, jelikož jsem nemocná a nudím se, tak jsem zasedla k pc a tvořila design...
Docela jsem se s tím piplala, ale nakonec to není zase tak špatný že?
Věřím tomu, že by jste to asi zvládli líp, ale já to opravdu zatím tak dobře neumím, i když s PhotoFiltrem dělám už 4 roky ;)

O Lerince

13. listopadu 2008 v 9:18 | Kermisee |  Leirina maličkost
Tak jsem se rozhodla, tu něco napsat o Lerince z mého pohledu....;)

Může pravda lhát?

8. listopadu 2008 v 16:34 | Leiri Shang |  Leirinčiny litrární díla
Jsem velice tvůrčí člověk =D (Kiki se to líbí, ale Leri je prdloň, takže neví co kecá, když říká že je to hnusný =D) takže si to přečtěte a napište svůj názor...